نکات مهم در مورد همایش‌ها و مقالات چاپ شده در آنها

نکات مهم در مورد همایش‌ها و مقالات چاپ شده در آنها

تعداد بازدید:۴۲۵
پیش از ارسال و ثبت مقاله در همایش‌ها یا کنفرانس‌ها به این نکات توجه نمایید.
نکات مهم در مورد همایش‌ها و مقالات چاپ شده در آنها

– همایش‌هایی دارای اعتبار هستند که توسط دانشگاه یا انجمن‌های علمی مورد تأیید وزارت علوم (دارای مجوز رسمی از وزارت علوم) برگزار شده باشند.

– تنها مقالات چاپ‌شده در همایش‌های تخصصی، مطابق با رشته تحصیلی، قابل‌قبول می‌باشد.

– مقالاتی که در همایش‌های غیرحضوری ارائه می‌شوند قابل‌قبول نبوده و نمره یا امتیازی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.

– همایش‌هایی که نسبت به چاپ مقالات در رشته‌های مرتبط اقدام می‌کنند، در صورت معتبربودن، مورد تأیید هستند. رشته‌های مرتبط مانند: مکانیک و متالورژی، برق و کامپیوتر، عمران و معماری

– همایش‌هایی که نسبت به چاپ مقالات، در رشته‌ها و زمینه‌های گوناگون یا تمامی رشته‌ها اقدام می‌نمایند، فاقد اعتبار برای دریافت نمره مقاله می‌باشند.

– همایش‌هایی که متولی برگزاری آن نامشخص است و فقط نسبت به چاپ آرم مراکز علمی مختلف به‌عنوان حامی اقدام می‌نمایند، فاقد اعتبار برای دریافت نمره هستند.

– محل برگزاری همایش‌ها، بیانگر اعتبار آن‌ها نیست. ممکن است یک همایش در یک دانشگاه برگزار گردد اما برگزارکننده‌ی آن یک مؤسسه خصوصی فاقد اعتبار علمی باشد.

– مقالاتی که در همایش‌های مجازی چاپ می‌شوند، فاقد اعتبار هستند.

– مقالات چاپ‌شده در مجموعه مقالات همایش‌های بین‌المللی خارج از کشور که عمدتاً به‌صورت مجازی یا عدم حضور نویسنده بوده و برای آن‌ها گواهی حضور صادرشده و در برخی موارد نیز به زبان فارسی مقاله می‌پذیرند یا معیارهای همایش‌های معتبر را ندارند فاقد ارزش جهت اختصاص نمره می‌باشند.

– ارائه گواهی پذیرش مقاله در همایش‌های داخلی و خارجی قابل قبول نبوده و می‌بایست اصل مقاله چاپ شده به همراه گواهی حضور و ارائه مقاله در همایش، تحویل داده شود.

– درصورتی‌که از زمان چاپ مقاله بیش از یک سال گذشته باشد، نمره‌ای به آن تعلق نمی‌گیرد.

شرایط پذیرش مقالات مستخرج از پایان‌نامه، طرح پژوهشی و سایر

 

کلید واژه ها: همایش کنفرانس ثبت مقاله


نظر شما :